USŁUGI HEDAN

Diagnostyka maszyn i urządzeń

95% wszystkich maszyn w fabrykach jest monitorowanych sporadycznie lub najczęściej wcale. Niestety takie podejście może prowadzić do nagłych awarii i przestojów produkcyjnych. W HEDAN wiemy jak w łatwy i niedrogi sposób rozwiązać ten problem.

Wprowadzimy Cię
w świat Przemysłu 4.0
Wyprzedź konkurencję i postaw na innowacyjne rozwiązania

Inteligentne czujniki i produkty mechatroniczne firmy Schaeffler zainstalowane w Twoim parku maszynowym, rejestrują i przesyłają do dedykowanej bazy danych bieżące parametry techniczne. Na ich podstawie w niemieckim centrum analiz Digital Service Schaeffler powstaje cyfrowy obraz Twoich maszyn, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ich pracę i stan techniczny.

Kontrola i bezpieczeństwo

Inteligentne rozwiązania HEDAN umożliwią Ci stały monitoring techniczny maszyn, dzięki czemu będziesz w stanie wykryć potencjalne uszkodzenia nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem lub odpowiednio zaplanować wymagane prace serwisowe.

Redukcja kosztów serwisowych

Ciągła i automatyczna diagnostyka maszyn w systemie I 4.0 stanowi znaczącą oszczędność w zestawieniu z klasycznymi pomiarami ręcznymi. To jednocześnie ograniczenie do minimum prawdopodobieństwa kosztownych prac, wynikających z nagłych awarii.

Dostęp do eksperckiej wiedzy

Wykorzystując bazę merytoryczną i doświadczenie firmy Schaeffler zapewnimy Ci profesjonalną diagnostykę opartą na algorytmach i uczeniu maszynowym, dostępną 24/7 za pośrednictwem aplikacji – dzięki czemu zawsze podejmiesz właściwą decyzję.

Szybka instalacja i kompatybilność

Instalacja czujników i konfiguracja aplikacji jest stosunkowo szybka – nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie i zaawansowana wiedza. Możesz je również łatwo rozszerzyć na wiele maszyn lub przenieść na inny park maszynowy.

ZAMÓW DARMOWY AUDYT

Zamów bezpłatny
audyt systemu nadzoru pracy łożysk

Twój park maszynowy
pod stałą kontrolą

Prosta instalacja plug & play systemu OPTIME, pozwala rozpocząć monitoring maszyn i urządzeń już w zaledwie kilka godzin. Dzięki temu będziesz w stanie wykryć potencjalne uszkodzenia i nieprawidłowości – nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem! Umożliwia to łatwe i wygodne planowanie prac serwisowych, bez ryzyka unieruchomienia maszyny.

Uczenie maszynowe i analityka

OPTIME zapewnia profesjonalną diagnostykę maszyn opartą na algorytmach i uczeniu maszynowym, dostępną 24/7 za pośrednictwem aplikacji. Jukka Elfström, Solutions Manager w firmie Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób analityka pomaga uczynić planowanie prac konserwacyjnych łatwym i opłacalnym.

Internet Rzeczy (IoT) w OPTIME Schaeffler

System OPTIME Schaeffler umożliwia rozpoczęcie monitorowania maszyn w ciągu zaledwie kilku godzin dzięki prostej instalacji plug & play. Richard Haagensen, Ecosystem and Partners Program Manager w firmie Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystać Internet Rzeczy do obsługi całego systemu.

 

Bezpieczeństwo danych w sieci IoT

Ponieważ OPTIME umożliwia kompleksowe monitorowanie stanu sieci bezprzewodowej, bezpieczeństwo IT ma kluczowe znaczenie. Matti Seppä, Lead Solutions Architect w Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób system OPTIME zapewnia bezpieczeństwo danych i ułatwia użytkownikowi monitorowanie tysięcy maszyn.

Rewolucja
pełna korzyści

Cyfrowa rewolucja i związany z nią monitoring wybranych komponentów czy nawet całych systemów przemysłowych, zwiększa dostępność maszyn i urządzeń. HEDAN aktywnie kształtuje tę cyfrową transformację. Ty również możesz skorzystać z naszych sprawdzonych rozwiązań I 4.0. Chętnie przedstawimy Ci konkretne korzyści wynikające z ich zastosowania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dominik Szaszczak
Dyrektor Techniczny  | +48 600 241 080

Stały monitoring gwarancją bezpieczeństwa

W przypadku maszyn o krytycznym znaczeniu dla produkcji w wielu przypadkach nieodzowne jest ich ciągłe monitorowanie za pomocą diagnostyki drgań. Inwestycja w taki system zazwyczaj zwraca się w krótkim czasie, ze względu na redukcję kosztów związanych z nagłymi awariami i związanymi z nimi konsekwencjami. W zależności od środowiska pracy, możemy zaoferować Ci szeroką gamę rozwiązań.

Kluczową funkcją proponowanych przez nas systemów, jest stały monitoring pracy urządzeń, na których są zainstalowane i w przypadku wykrycia potencjalnych zagrożeń automatycznego przesłania tej informacji do osób zarządzających ich obsługą. O tym kto ma odpowiadać za ich przetwarzanie i dalszą analizę, możesz zdecydować indywidualnie.

SmartCheck Schaeffler
Kompaktowy system do zdecentralizowanego monitorowania parametrów pracy maszyn i jej procesów.
ProLink CMS Schaeffler
Innowacyjny, modułowy system pomiarowy online do analizy drgań i uniwersalnego monitorowania maszyn.

Klasyczne rozwiązania

W przypadku maszyn, których awaria nie prowadzi bezpośrednio do przestojów, monitorowanie offline zalecamy jako opcję bardziej ekonomiczną. W tego typu przypadkach diagnostyka odbywa się za pomocą analizy drgań w regularnych odstępach czasu – na przykład co cztery tygodnie. W taki sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić dla Ciebie szybką inspekcję np. wentylatorów, pomp, silników elektrycznych, sprężarek i pomp próżniowych. Dodatkowo z zebranych danych możemy przygotować dla Ciebie raport.

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES WSPARCIA

Diagnostyka I 4.0

KROK 1

Analiza realnych potrzeb

Na pierwszym etapie prac, przeanalizujemy i wspólnie z Tobą omówimy realne możliwości i potrzeby wsparcia. W tym celu przeprowadzimy wizję lokalną, na bazie której określimy kolejne kroki działania.

KROK 2

Prezentacja rozwiązań

Na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy dobierzemy i zaprezentujemy dedykowany system diagnostyczny, który będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Twojego środowiska pracy.

KROK 3

Montaż i konfiguracja systemu

W nieinwazyjnym i szybkim trybie dokonamy kompleksowej instalacji. Po innowacyjnym, opracowanym przez specjalistów z firmy Schaeffler etapie uczenia maszynowego, otrzymasz skonfigurowany i gotowy do pracy system ostrzegania.

KROK 4

Kontrola i merytoryczne wsparcie

W ramach abonamentowego wsparcia, otrzymasz na aplikacje w swoim telefonie, aktualizowane 24/7 informacje diagnostyczne oparte na algorytmach Schaeffler – od tego momentu już nic Cię nie zaskoczy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jesteśmy do
Twojej dyspozycji

Dominik Szaszczak
dominik.szaszczak@hedan.pl
+48 600 241 080

POZOSTAŁE USŁUGI HEDAN

Zobacz jakie wsparcie

możemy Ci zaoferować

OUTSOURCING UTRZYMANIA RUCHU

Program wsparcia technicznego HEDAN I 4.0

Jesteśmy przekonani, że optymalne dostosowanie do siebie wszystkich systemów składowych maszyny oraz stały monitoring jej funkcjonowania, pozwala osiągnąć największą efektywność produkcyjną, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. W HEDAN wiemy jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym przemysł rozwija się bezpieczniej, szybciej i taniej. Chętnie pomożemy Ci w tym procesie. Kompleksowo!

  Potrzebujesz
  więcej informacji?


  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

  MAGAZYN INTERNETOWY HEDAN

  Dobrze wiedzieć

  PARTNERZY HEDAN

  Zaufanie, które procentuje

  Pozostańmy
  w kontakcie

  Masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia z naszej strony? Zadzwoń, odwiedź nasze biuro lub napisz wiadomość korzystając z formularza.

  HEDAN Sp. z o.o.
  ul. Karmelkowa 66
  52-319 Wrocław
  tel.: +48 71 792 51 90
  e-mail: biuro@hedan.pl

  Adres rejestrowy:
  ul. Godlewskiego 7A/2
  54-609 Wrocław


   Materiały multimedialne dzięki Schaeffler Technologies AG & Co. KG
   © Copyright 2023 HEDAN Sp. z o.o.

   Powered by: Pantoda Studio