USŁUGI HEDAN

Diagnostyka I 4.0

95% wszystkich maszyn w fabrykach jest monitorowanych sporadycznie lub najczęściej wcale. Niestety takie podejście może prowadzić do nagłych awarii i przestojów produkcyjnych. W HEDAN wiemy jak w łatwy i niedrogi sposób rozwiązać ten problem.

 

Wprowadzimy Cię
w świat Przemysłu 4.0
Wyprzedź konkurencję i postaw na innowacyjne rozwiązania

Inteligentne czujniki i produkty mechatroniczne firmy Schaeffler zainstalowane w Twoim parku maszynowym, rejestrują i przesyłają do dedykowanej bazy danych bieżące parametry techniczne. Na ich podstawie w niemieckim centrum analiz Digital Service Schaeffler powstaje cyfrowy obraz Twoich maszyn, dzięki któremu będziemy w stanie kontrolować ich pracę i stan techniczny.

Kontrola i bezpieczeństwo

Inteligentne rozwiązania HEDAN umożliwią Ci stały monitoring techniczny maszyn, dzięki czemu będziesz w stanie wykryć potencjalne uszkodzenia nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem lub odpowiednio zaplanować wymagane prace serwisowe.

Redukcja kosztów serwisowych

Ciągła i automatyczna diagnostyka maszyn w systemie I 4.0 stanowi znaczącą oszczędność w zestawieniu z klasycznymi pomiarami ręcznymi. To jednocześnie ograniczenie do minimum prawdopodobieństwa kosztownych prac, wynikających z nagłych awarii.

Dostęp do eksperckiej wiedzy

Wykorzystując bazę merytoryczną i doświadczenie firmy Schaeffler zapewnimy Ci profesjonalną diagnostykę opartą na algorytmach i uczeniu maszynowym, dostępną 24/7 za pośrednictwem aplikacji – dzięki czemu zawsze podejmiesz właściwą decyzję.

Szybka instalacja i kompatybilność

Instalacja czujników i konfiguracja aplikacji jest stosunkowo szybka – nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie i zaawansowana wiedza. Możesz je również łatwo rozszerzyć na wiele maszyn lub przenieść na inny park maszynowy.

Twój park maszynowy
pod stałą kontrolą

Dzięki prostej instalacji plug & play system OPTIME Schaeffler, już w zaledwie kilka godzin może rozpocząć monitoring Twojego parku maszynowego. Dzięki temu będziesz w stanie wykryć potencjalne uszkodzenia i nieprawidłowości – nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem! Umożliwia to łatwe i wygodne planowanie prac serwisowych, bez ryzyka unieruchomienia  maszyny.

Uczenie maszynowe i analityka

OPTIME zapewnia profesjonalną diagnostykę opartą na algorytmach i uczeniu maszynowym, dostępną 24/7 za pośrednictwem aplikacji. Jukka Elfström, Solutions Manager w firmie Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób analityka pomaga uczynić planowanie prac konserwacyjnych łatwym i opłacalnym.

Internet Rzeczy (IoT) w OPTIME Schaeffler

System OPTIME Schaeffler umożliwia rozpoczęcie monitorowania setek maszyn w ciągu zaledwie kilku godzin dzięki prostej instalacji plug & play. Richard Haagensen, Ecosystem and Partners Program Manager w firmie Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób wykorzystać Internet Rzeczy do obsługi całego systemu.

 

Bezpieczeństwo danych w sieci IoT

Ponieważ OPTIME umożliwia kompleksowe monitorowanie stanu sieci bezprzewodowej, bezpieczeństwo IT ma kluczowe znaczenie. Matti Seppä, Lead Solutions Architect w Schaeffler, wyjaśnia, w jaki sposób system OPTIME zapewnia bezpieczeństwo danych i ułatwia użytkownikowi monitorowanie tysięcy maszyn.

Rewolucja
pełna korzyści

Cyfrowa rewolucja i związany z nią monitoring wybranych komponentów czy nawet całych systemów przemysłowych, zwiększa dostępność maszyn i urządzeń. HEDAN aktywnie kształtuje tę cyfrową transformację. Ty również możesz skorzystać z naszych sprawdzonych rozwiązań I 4.0. Chętnie przedstawimy Ci konkretne korzyści wynikające z ich zastosowania. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Dominik Szaszczak
Dyrektor Techniczny  | +48 600 241 080

Stały monitoring, gwarancją bezpieczeństwa

W przypadku maszyn o krytycznym znaczeniu dla produkcji w wielu przypadkach nieodzowne jest ich ciągłe monitorowanie za pomocą diagnostyki drgań. Inwestycja w taki system zazwyczaj zwraca się w krótkim czasie, ze względu na redukcję kosztów związanych z nagłymi awariami i związanymi z nimi konsekwencjami. W zależności od środowiska pracy, możemy zaoferować Ci szeroką gamę rozwiązań.

Kluczową funkcją proponowanych przez nas systemów, jest stały monitoring pracy urządzeń, na których są zainstalowane i w przypadku wykrycia potencjalnych zagrożeń automatycznego przesłania tej informacji do osób zarządzających ich obsługą. O tym kto ma odpowiadać za ich przetwarzanie i dalszą analizę, możesz zdecydować indywidualnie.

SmartCheck Schaeffler
Kompaktowy system do zdecentralizowanego monitorowania parametrów pracy maszyn i jej procesów.
ProLink CMS Schaeffler
Innowacyjny, modułowy system pomiarowy online do analizy drgań i uniwersalnego monitorowania maszyn.

Klasyczne rozwiązania

W przypadku maszyn, których awaria nie prowadzi bezpośrednio do przestojów, monitorowanie offline zalecamy jako opcję bardziej ekonomiczną. W tego typu przypadkach diagnostyka odbywa się za pomocą analizy drgań w regularnych odstępach czasu – na przykład co cztery tygodnie. W taki sposób jesteśmy w stanie przeprowadzić dla Ciebie szybką inspekcję np. wentylatorów, pomp, silników elektrycznych, sprężarek i pomp próżniowych. Dodatkowo z zebranych danych możemy przygotować dla Ciebie raport.

SZCZEGÓŁOWY ZAKRES WSPARCIA

Diagnostyka I 4.0

KROK 1

Analiza realnych potrzeb

Na pierwszym etapie prac, przeanalizujemy i wspólnie z Tobą omówimy realne możliwości i potrzeby wsparcia. W tym celu przeprowadzimy wizję lokalną, na bazie której określimy kolejne kroki działania.

KROK 2

Prezentacja rozwiązań

Na podstawie przeprowadzonej wcześniej analizy dobierzemy i zaprezentujemy dedykowany system diagnostyczny, który będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Twojego środowiska pracy.

KROK 3

Montaż i konfiguracja systemu

W nieinwazyjnym i szybkim trybie dokonamy kompleksowej instalacji. Po innowacyjnym, opracowanym przez specjalistów z firmy Schaeffler etapie uczenia maszynowego, otrzymasz skonfigurowany i gotowy do pracy system ostrzegania.

KROK 4

Kontrola i merytoryczne wsparcie

W ramach abonamentowego wsparcia, otrzymasz na aplikacje w swoim telefonie, aktualizowane 24/7 informacje diagnostyczne oparte na algorytmach Schaeffler – od tego momentu już nic Cię nie zaskoczy.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jesteśmy do
Twojej dyspozycji

Dominik Szaszczak
dominik.szaszczak@hedan.pl
+48 600 241 080

POZOSTAŁE USŁUGI HEDAN

Zobacz jakie wsparcie

możemy Ci zaoferować

OUTSOURCING UTRZYMANIA RUCHU

Program wsparcia technicznego HEDAN I 4.0

Jesteśmy przekonani, że optymalne dostosowanie do siebie wszystkich systemów składowych maszyny oraz stały monitoring jej funkcjonowania, pozwala osiągnąć największą efektywność produkcyjną, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. W HEDAN wiemy jak skutecznie wykorzystywać nowoczesne rozwiązania technologiczne, dzięki którym przemysł rozwija się bezpieczniej, szybciej i taniej. Chętnie pomożemy Ci w tym procesie. Kompleksowo!

'

  Potrzebujesz
  więcej informacji?


  Wypełnij formularz, a my skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

  '

  MAGAZYN INTERNETOWY HEDAN

  Dobrze wiedzieć

  PARTNERZY HEDAN

  Zaufanie, które procentuje

  Pozostańmy
  w kontakcie

  Masz dodatkowe pytania lub potrzebujesz wsparcia z naszej strony? Zadzwoń, odwiedź nasze biuro lub napisz wiadomość korzystając z formularza.

  HEDAN Sp. z o.o.
  ul. Karmelkowa 66
  52-319 Wrocław
  tel.: +48 71 792 51 90
  e-mail: biuro@hedan.pl

  Adres rejestrowy:
  ul. Godlewskiego 7A/2
  54-609 Wrocław


   Materiały multimedialne dzięki Schaeffler Technologies AG & Co. KG
   © Copyright 2021 HEDAN Sp. z o.o.

   Powered by: Pantoda Studio